Антонієві печери в Чернігові

Однією з «родзинок» екскурсії по Чернігову є відвідування славнозвісних Антонієвих печер. Вони є унікальним підземним архітектурним комплексом, якому близько тисячі років. Засновані вони були ще за часів Київської русі святим монахом Антонієм на місці язичницького храму бога Перуна. Тут він викопав невелику печеру для усамітнення та для молитов, яка з часом переросла у величезний монастирський комплекс. Окрім печер, тут можна споглядати церкви та келії, де жили монахи.
Інтенсивний розвиток комплексу спостерігався до 1239 року, до монголо-татарської навали на Чернігів, під час якого храмові споруди були зруйновані. До ХVII століття храмовий комплекс перебував у стадії занепаду,  а вже після 1649 року почалась активна відбудова за ініціативою чернігівського полковника Степана Подобайла. Реконструкція з перервами здійснювалась до кінця ХІХ століття, після чого комплекс набув сучасного вигляду. До 1918 року печерний комплекс використовувався як частина монастиря. В роки Другої світової війни приміщення слугували надійним бомбосховищем для багатьох чернігівців.
На сьогоднішній день Антонієві печери є комплексом підземних ходів та приміщень довжиною близько 350 метрів. що розташовані на глибині від 2 до 12 метрів під землею.  Основні ходи знаходяться на двох рівнях один над одним. Нижній ярус, що має довжину близько 100 метрів збережено у первісному стані. На другому ярусі знаходяться галереї та приміщення. Цікавим є те, що археологами на цьому ярусі було знайдено велику підземну церкву, проте вона була покинута ще в давнину, внаслідок чого зруйнувалась.
Під час екскурсії по печерах Вас познайомлять не лише з історичними даними про цю місцевість, а й про паранормальні явища, що відбуваються на території Антонієвих печер. Ще в 60-х роках минулого століття дослідниками було зафіксовано речі, які не пояснюються наукою й дотепер: відчувався запах ладану та чулись різноманітні звуки невідомого походження, а також неодноразово в глибині печер спостерігався прозорий силует в чорній рясі, який прозвали «чорним монахом». Також з’являлись на стінах різні фігурки, які нагадували ченців у рясах, контури людських облич тощо. Науковці спробували встановити причину цих явищ з допомогою спеціальних приладів, проте всі прилади відмовлялись працювати та показували результати, які важко пояснити з наукової точки зору. В одному дослідники сходяться: на території Антонієвих печер знаходиться потужне джерело енергії, яка по-особливому впливає на людей. Тому недаремно віруючі люди називають цей комплекс «святим місцем».

Туры по Украине и в ЕвропуАвтор: Туристический оператор “ТурБаза”

Відвідати Чернігівщину можна  в турах:

Екскурсія в Чернігів
ДРЕВНІЙ ЧЕРНІГІВ та АНТОНІЄВІ ПЕЧЕРИ | екскурсія в Чернігів з Києва
350грн
1 дн.
23/12/2017

Дати туру: 23.12 / 20.01 / 03.02 / 03.03 / 24.03 …
Тур вихідного дня, одноденна екскурсія в Чернігів з Києва. Відвідаємо Стародавній Вал, Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор, Колегіум, Антонієві печери, Болдіна гора, Курган Гульбище, Троїцький собор і ще все що тільки можливо побачити …

Батурин_палац
Гетьманська столиця Батурин + екскурсія в Козелець з Києва
360грн
1 дн.
27/01/2018

Тур вихідного дня, одноденна екскурсія з Києва: 27.01, 24.02, 24.03…
Знижка при оплаті більше/менше 7 днів до виїзду: 330 грн./ 360 грн.
Історична екскурсія місцями бойової слави Запорізького козацтва!
Автобусний тур в Чернігів.
Код: 01109