Головні принципи, яких варто дотримуватися, щоб заощадити на гірськолижному відпочинку.

Відпочинок на гірськолижному курорті – задоволення не з дешевих. Все коштує грошей: дорога, проживання, харчування, скі-паси, спорядження та інше. Втрата купюр відбувається зі швидкістю, якою ви спускаєтесь з гірки. Проте в цій ситуації можна трішки заощадити. Як і на чому можна зекономити розкажемо далі.

  • Забудьте про лижі на свята. Високий сезон, який триває січень-лютий, передбачає неймовірне підвищення цін на 50-80% буквально на все: житло, харчування, скі-паси та спорядження. Тож краще задуматись про гірськолижній відпочинок на початку грудня або з кінця лютого – до початку квітня. Тим більше, що в горах сніг лежить набагато довше, ніж у містах. А якщо забронювати путівку завчасно, то можна зекономити від 5 до 15% від її вартості.

 

  • Висока ціна за бренд. За популярність потрібно платити. Тому суттєво можна заощадити на відпочинку, якщо пошукати не надто розкручені курорти. У менш відомих місцях, які мають прекрасні дані для катання, можна знайти дешевшу ціну на проживання і прокат спорядження. А якщо ви подорожуєте гуртом, то можна домовитися і про знижку на житло.

 

  • Що купляти – скі-паси чи разові підйоми?! Коли хочеш заощадити, це питання є чи не найактуальнішим! Обійтися без підйомів під час катання просто неможливо, але саме вони суттєво б’ють по гаманцю. Справа в тому, що якщо ви є новачок в лижах, то вам краще купувати разові підйоми. Бо для перших разів підйом на гору досить тривале і виснажливе заняття. Тому 5 підйомів дебютантам буде досить. А ось любителям і професіоналам радимо придбати скі-пас – абонемент на підйоми на певний період часу (3 години, півдня, день або кілька днів). Щоправда, скі-паси коштують дорожче, але враховуючи, що в цьому випадку немає обмежень по підйомах, то вони і вигідніші. А ще можна постаратися і потрапити на ранкову акцію, щоб придбати абонемент в рази дешевше. Ще прекрасний варіант: купувати скі-паси за кілька місяців до подорожі – ціна менша в разів п’ять.

 

  • Оренда «золотого» спорядження! Везти із собою лижі чи сноуборди не завжди зручно (або їх зовсім немає), тому дуже часто спорядження беруть напрокат. Але ціни на прокат також «кусаються», бо це незамінна річ на відпочинку. Найкраща порада для всіх, хто користується такими послугами: чим далі від курорту пункт прокату, тим менша ціна на спорядження. Орендуйте лижі/сноуборди там, де ви проживаєте або по маршруту до гір. До речі, на прокат також існують різноманітні акції. Ловіть знижки!

 

  • Обід за розкладом! Щоб не витратити купу грошей на харчування на курорті, рекомендуємо: снідати і вечеряти в готелі або садибах – часто у вартість проживання включено дворазове харчування, а ось ланч і гарячий напій краще приготувати самостійно і взяти з собою в термосах. Це економно і завжди впевнений в тому, що їси. Тим більше, коли проживаєш в приватних садибах із господарями, завжди можна домовитися про «оренду» кухні. Для порівняння: найдешевший перекус на українських гірськолижніх курортах обійдеться від 180 грн на особу, а на ці кошти можна купити і приготувати набагато більше, ніж порції страв в кафе.

 

Щоб зробити підсумок, то можна сказати, щоб заощадити на відпочинку на гірськолижньому курорті, необхідно готуватися завчасно. А якщо ви не надто бажаєте шукати на форумах всю інформацію про економний відпочинок, а вберегти копієчку все-таки хочеться, то радимо придбати путівку.

Найкраще, коли у вартість путівки входить основне: дорога до курорту (туди і назад), проживання в приватних садибах + дворазове харчування. Також серед послуг має бути безкоштовний трансфер на гірськолижній курорт. Такий варіант буде хорошим вибором для відпочинку.

Шукайте більше можливостей для вдалого та економного відпочинку!