☎• 0443377224; 0988503773; 0950280823; 0632618203
tourbazaltd@gmail.com
Туристичний оператор ☎• Гаряча лінія: ‎095 02 808 23; Viber: +380660312308
 

Тури в КарпатиТури в ЄвропуОдноденні туриСвяткові та квіткові тури від tourbaza.comЕкскурсійні тури в Закарпаття


м. Київ, вул. Юрія Іллєнка 81а, офіс 320, ☎• 044-3377224; 098-8503773; 095-0280823; 063-2618203Львів, вул. Гайдамацька, 11, офіс 7

тури по Україні туры по Украине в Европу Європу екскурсії по Києву у Львові экскурсии по Киеву по Львову горящие по Україні з Києва зі Львова из Киева из Львова в Карпаты тури в Карпати

ЧИГИРИН, СУБОТІВ, ХОЛОДНИЙ ЯР / екскурсія з Києва

 • Тривалість: 1 дн.
 • Ціна: 670грн

Виїзди в тур сезон 2020: 26.09. / 14.10. / 31.10. / 14.11…

Одноденна екскурсійна поїздка від туристичного оператора “ТурБаза” із Києва на Черкащину в історичне серце українського козацтва – Чигирин, Суботів та Холодний Яр.
Код: 01479

Забронювати Ваше запитання

ГОЛОВНА ⇒ ТУРИ УКРАЇНОЮ ⇒ ОДНОДЕННІ ТУРИ ⇒ ЧИГИРИН, СУБОТІВ, ХОЛОДНИЙ ЯР

Мандруємо Україною! Одноденна екскурсійна поїздка із Києва від туристичного оператора “ТурБаза” на Черкащину в історичне серце українського козацтва – Чигирин, Суботів та Холодний Яр

Легендарні козацькі місця. Місця славетної минувшини.

Одноденний тур, який переносить нас в часи козаччини до ключових історичних подій 17 – 20 ст. Перед нами постане Чигирин – столиця часів Богдана Хмельницького, де можна відвідати відтворену резиденцію гетьмана, археологічний музей з великою колекцією козацької та турецької зброї, елементів побуту, а також Замкову гору – відтворену цитадель.
В Суботові оглянемо Іллінську церкву-усипальницю (1653 р.), де був похований сам гетьман Хмельницький. А також типовий для 17 ст шляхетський оборонний двір.
І, звісно, одна з головних святинь Українського духу та осередок повстанського руху початку 20 ст. – Холодний Яр. Саме це місце народило відому ціль – “Воля України або смерть”. Саме в цих місцях знаходиться одне з найстаріших дерев Європи – дуб Максима Залізняка, якому вже понад 1000 років. Тут знаходиться озеро, в якому за переказами святили ножі гайдамаки, а також Мотронинський монастирь. Відвідайте захоплюючу екскурсію від туристичної компанії Турбаза!


ЧИГИРИН, СУБОТІВ, ХОЛОДНИЙ ЯР


АНОНС туру:

Дати туру 2020:
 • Вересень: 26
 • Жовтень: 14, 31
 • Листопад: 14

 
Тривалість туру:
1 екскурсійний день
Мандруємо так:

Київ – Чигирин – Суботів – Медведівка – Київ

Вартість туру:
 • Дорослий – 670 грн.
 • Пенсіонери та діти до 12 років – 635 грн.
 • Діти до 6 років – безкоштовно (без надання місця в автобусі)
 • УМОВИ БРОНЮВАННЯ ГРУП
 • «17+1» Одне безкоштовне місце на групу 17-18 оплачуваних туристів
 • * Ви можете безкоштовно замовити оформлення подарункового сертифікату на цей тур
Час та місце виїзду:
Збір – 07:00, Виїзд – 07:15

м. Київ, ст.м. “Палац Україна”, парковка біля виходу з метро

Менеджер:
044-33-77-224, 098-850-37-73, 095-028-08-23

Місця в автобусі розподіляються згідно дати оплати туру! 

До вартості туру ВХОДИТЬ: До вартості НЕ ВХОДИТЬ і додатково оплачується:
 • + проїзд комфортабельним автобусом по програмі,
 • + супровід гідом-екскурсоводом,
 • + страхування на час подорожі.
 • – вхідні квитки на екскурсійні об’єкти,
 • – харчування,
 • – особисті витрати.

Програма одноденної екскурсії :

1 день туру:

07:00 Зустріч туристів в місті Київ, ст.м. “Палац Україна” (велика парковка біля метро). Посадкою туристів в автобус займається Керівник групи, для реєстрації необхідно підійти до нього та назвати ПІБ, він вкаже Ваші місця в автобусі та відповість на всі Ваші запитання. За 1-2 дні до поїздки в розділі ІНФОЛИСТИ буде опубліковано Інформаційний лист з детальною інформацією організаційного характеру щодо виїзду в тур (контакти відповідальної особи, номер та марка автобуса, точне місце та час збору групи).

07:15 Виїзд комфортабельним автобусом з Києва за маршрутом подорожі. Дорогою гід розповість про найцікавіші об’єкти, через які будемо проїжджати.

Приїзд в Чигирин. Екскурсійна програма  історико-культурним заповідником.

– Переїзд до с. Суботів. Місце на 5-гривневій купюрі — силует священної для українців Іллінської церкви.

– Переїзд в Медведівку. Екскурсія відомим Холодним Яром — місцем, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов’язане з величчю непокірного козацького духу.

18:00 Збір туристів біля автобуса та виїзд до Києва.

22:00 Приїзд до Києва. Прощаємось та не надовго. До наступних подорожей з Турбаза!

* – Весь час вказано орієнтовно. Організатор має право вносити корективи щодо подорожі чи змінювати програму на рівноцінну. Компанія не несе відповідальності за погодні умови, стан доріг, непередбачувані несправності транспортного засобу та форс-мажорні обставини.

Додаткові умови:
Вартість вхідних квитків за 1 особу:
 • – “Резиденція Богдана Хмельницького” – “Історія Замкової гори”- 30 грн./ дорослий, 20 грн./ дитячий;
 • – Урочище Холодний Яр – 30 грн./ дорослий, 20 грн./ дитячий.

Короткий анонс про туристичні об’єкти


ЧигиринЧигирин

У наші дні Чигирин — історико-культурний заповідник, відреставрований з особливою турботою. Музейний комплекс на Замковій горі, пам’ятник археології та стародавньої фортифікації часів Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка. Чигирин був столицею козацької держави до 1676 року.

Стольне місто Чигирин знаходиться на правому крутому березі річки Тясмин. Коли ж Чигирин став козацьким осередком, то його мешканці разом з черкаськими і канівськими козаками заводили хутори-зимівники на Сулі, Ворсклі та інших річках Середнього Подніпров’я. У ХVІ – першій половині ХVІІ ст. – за часів Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої – власниками Чигирина були магнати Дашкевичі, Вишневецькі, Конецьпольські. У 1592 р. Чигирин отримав Магдебурзьке право. За ним жителі міста формально не залежали від старости, вони мали свій суд і раду, двічі на рік влаштовували ярмарки, щотижня – торги. Опис Чигирина дають відомості з “люстрації” 1622 р. Саме тоді Чигирин – полкове місто, у якому діє козацьке самоврядування. Зростання Чигирина і перетворення його на одну з наймогутніших фортець ХVІІ ст. пов’язане з ім’ям Богдана Хмельницького, чигиринського сотника, військового писаря реєстрових козаків, а згодом – з 1648 р. – гетьмана війська Запорізького.

Чигирину Б.Хмельницький надавав особливого значення. Із початком Визвольної війни 1648-1654 рр. місто стає резиденцією гетьмана і столицею України. За часів Богдана Хмельницького тут мешкали понад 50 тисяч міщан і козаків.
Місто було одним із найбільших у тогочасній Україні та складалося із Верхнього замку, який був головною оборонною цитаделлю, і Нижнього міста – укріпленого передмістя. У Чигирині зосереджувалася державна адміністрація, знаходилися резиденція гетьмана, гетьманський уряд, генеральна військова канцелярія, архів, скарбниця, монетний двір козацької держави.
Тут проводили великі козацькі з’їзди, зібрання, ради, приймали іноземних послів, розробляли і впроваджували в життя універсали, на яких був напис: “Даний з міста стольного Чигирина”.

Суботів

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

Ми знаємо це місце по 5-гривневій купюрі — силуету священної для українців Іллінської церкви. У Суботові була резиденція Богдана Хмельницького, звідси почалася Визвольна війна, тут же великий гетьман спочив і був похований. Руїни палацу Хмельницького та Іллінська церква, де покоївся прах гетьмана, — зриме нагадування про велику епоху пробудження України.

Найславетніше село Чигиринщини розташоване на крутих пагорбах правого берега Тясмина, де впадає річка Суба. Назва села не має ніякої співпричетності до СУБОТИ. За однією з версій, назва села походить від незгасного кострища з дубових дров – суботка, який горів перед Перуном. Згідно з іншою – від “суводь”, тобто, місця де сходяться ріки (Суба й Тясмин).

У селі та на його околицях знайдено багато археологічних пам’яток різного часу, серед них курганний могильник “Три брати”.

Землі, на яких виникло село, були даровані чигиринському осадчому Михайлу Хмельницькому (батькові Богдана Хмельницького) на зламі XVI-XVII ст. У історичних джерелах знаходимо: “…Він посів тут Суботівську слободу… й почав був досить розживатись”. Тут пройшли дитячі роки майбутнього гетьмана України.

Невдалою для родини Хмельницьких виявилася участь у бою під Цецорою у 1620 році. Тоді М. Хмельницький загинув, а його син Богдан потрапив до полону. Через два роки Б.Хмельницький отримав волю та подався на Запоріжжя козакувати. Після багатьох успішних походів Богдан пішов із Січі та завів родину, оселився в Суботові йпочав розвивати батьківське господарство.
Про період 1622-1645 рр. відомості досить скупі. З початком Визвольної війни у 1648 році статус Суботова зазнає значних змін: він стає приміською резиденцією гетьмана України Богдана
Тут, на стародавньому городищі, було споруджено невелику фортецю, а в ній – житлові, господарські та інші будівлі гетьманського двору. Тут проживала родина гетьмана, а також челядь й козацька старшина. У 1651-1653 рр. Богдан Хмельницький своїм коштом збудував поруч із замчищем Іллінську церкву та заповів поховати себе у її стінах.
Укріплення Суботова та його околиць у XVII ст. за місцем розташування розподіляються на три групи: центральну – оборонні споруди замку та Іллінська церква; південну – Вовчий шпиль – спостережний пункт; укріплення для захисту з боку заплави Тясмину – хутори на пагорбах, що здійснювали додатковий контроль над суботівським шляхом. Окремо виділялись підземні ходи, що виконували роль шляхів сполучення між укріпленнями. Центром був замок площею близько 2 га, який розташовувавсяна мису з крутими схилами, мав рів, два яруси валів із ескарпованими схилами, три дерев’яні та одну кам’яну вежі.

Холодний Яр

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов’язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам’ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам’ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Холодноярський ліс – святиня для кожного українця. Холодний Яр і Чигирин – це місця, де витає непокірний дух козацької вольниці і славних Д. Байди-Вишневецького, Остапа Дашкевича, Богдана Ружинського, Криштофа Косинського, Северина Наливайка, Павлюка, Жмайла, Тараса Трясила, Сулими, Гуні, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, очільника Коліївщини Максима Залізняка та інших звитяжних захисників України. Територією Холодного Яру або поряд з ним проходили сумнозвісний Чорний, а також Кучманський, Залізний і Чумацький шляхи. Деякі вчені вважають, що і назва Чигирина походить від слова “чигир”, що мовою тюрка означає “шлях, дорога”. Вищезазначені шляхи сполучали південні райони України з Києвом, Львовом і Польщею. Холодний Яр – це реліктовий лісовий масив, який, незважаючи на порівняно малу площу (понад 7000 га), має величезне історичне значення. Рельєф Холодного Яру горбистий, з великою кількістю глибоких оточених горами низин, які місцеве населення називає ярами. Кожне урочище, балка, поле, лісок, річечка і струмок мають свою красномовну назву. Найглибша і найдовша балка називаєтьсяХолодним Яром, а від неї і вся територія навколо носить цю назву. Є тут яри Кириківський, Святий, Чорний, Січовий, Гайдамака, Циганка, Поташевий, Гадючий, Червоний, Кривенків, Скарб, Чернечий та інші. Загальна довжина балок-ярів і їх відгалужень орієнтовно складає 250 км.

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

Гетьманська столиця Батурин + екскурсія в Козелець з Києва

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com